18. 10. 2021

Zakončení projektu „ABECEDA PENĚZ“

Projekt „Abeceda peněz“ byl pro žáky 4. tříd jedinečný zážitkový program České spořitelny, který pokrýval celý standard finanční gramotnosti pro první stupeň základní školy. Uskutečnil se už v prvním pololetí školního roku 2019/2020.

Děti podnikly dvouhodinovou exkurzi do pobočky České spořitelny, která jim předala počáteční kapitál 3000 Kč na realizaci jejich originálního nápadu, vybudovaly si pod vedením učitelů vlastní firmu a přibližně 3 měsíce realizovaly podnikatelský plán. Třídy tvořily, vyráběly a nakonec prodávaly své výrobky na jarmarku.
Poněvadž už jsou z dětí páťáci a v přírodovědě probíraly VESMÍR, tak se za vydělané penízky jely na něj podívat do již otevřeného Planetária Ostrava. Poté, co se všichni pohodlně usadili, začal se promítat film o planetách, souhvězdích, Měsíci, Slunci a o tom, jak to tedy je s tím "obíháním". Moc se všem líbilo, když se nad hlavami rozprostřela noční obloha. Škoda, že tolik hvězd většinou u nás ve městě nevidíme.
V planetáriu také navštívili spoustu expozic a odnesli si nezapomenutelné zážitky.
Zapojením do projektu „Abeceda peněz“ získaly děti jedinečnou příležitost přemýšlet o správě vlastních financí.