4ZŠ Frýdek-Místek

Základní škola Frýdek-Místek
Komenského 402, 738 01 Frýdek-Místek
e-mail: 4zsfm@4zsfm.cz, tel: +420 558 432 551
IČ: 68157894
Datová schránka: feuhuph

Škola OnLine

Přihlášení

Vážení rodiče, zde se můžete přihlásit do Školy OnLine pro zjištění informací o vašem dítěti.

eStrava

Aktuální informace z 12. dubna

Vážení rodiče,
jsme rádi, že jsme dnes mohli opět zahájit výuku našich žáků.
S potěšením Vám sděluji, že samotestování dětí proběhlo bez jakýchkoli problémů a v klidné atmosféře. Většina dětí zvládla testování zcela sama. Bylo patrné, že se s Vámi doma připravovali, a za to Vám patří velký dík. Pedagogové věnovali spoustu času přípravě, byli dětem oporou, povzbuzovali laskavým slovem. Několik rodičů využilo možnost osobní přítomnosti při samotestování svých dětí, někteří použili jinou variantu povolených testovacích sad. To vše z naší i Vaší strany pro spokojenost a bezpečí dětí i Vás. Nezaznamenali jsme žádný pozitivní výsledek testu, a proto se děti i pedagogové mohli s chutí pustit do práce.

 Zaznamenali jsme také reakce několika málo zákonných zástupců, kteří se na nás obrátili s požadavky, kterým nemůžeme vyhovět. Na ty reagujeme následovně:

  • Znovu zdůrazňuji, že jde o samotestování. Škola rozhodně neposkytuje zdravotní služby dle zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách), ve znění pozdějších předpisů, pouze poskytuje testy. Pedagogičtí pracovníci konají pouze dohled.
  • V případě, že žák ZŠ zůstává doma z důvodu, že zákonný zástupce odmítne testování, je žák omluven jako nemocný a nebude mu poskytnuta distanční výuka.
  • Naší odpovědností je řídit organizaci, dodržovat aktuálně platná opatření a zajistit vzdělávání žáků v souladu s platnou legislativou. Škola postupuje dle pokynů ministerstva. Pokud rodiče nesouhlasí s vládními opatřeními či protiepidemickými nařízeními, zde jsou odkazy na informace a informační linky na příslušné orgány (MŠMT, MZd), kde pracují vyškoleni odborníci, kteří dotazy rodičů zodpoví.
  • Není povinností školy obhajovat rozhodnutí nadřízených orgánů. Škola musí tyto nařízení splnit.

 

S dotazy ke Covid-19 se obracejte na celorepublikovou bezplatnou informační linku 1221.

Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy https://koronavirus.edu.cz/faq-hlavni-temata-koronaviru-a-skolstvi

Kontakt pro veřejnost
Karmelitská 529/5
118 12 Praha 1
tel. ústředna: +420 234 811 111

odkazy a zdroje:

Ministerstvo zdravotnictví ČR https://www.mzcr.cz

Správa státních hmotných rezerv https://www.sshr.cz

Děkujeme za podporu