4ZŠ Frýdek-Místek

Základní škola Frýdek-Místek
Komenského 402, 738 01 Frýdek-Místek
e-mail: 4zsfm@4zsfm.cz, tel: +420 558 432 551
IČ: 68157894
Datová schránka: feuhuph

iŠkola


Vážení rodiče, zde se můžete přihlásit do iŠkoly pro zjištění informací o vašem dítěti.

eStrava

Okresní přebor škol v šachu

Ve dnech 4. a 5. 12. se uskutečnil Okresní přebor škol v šachu. Turnaje se zúčastnila také 3 naše čtyřčlenná družstva.

V úterý 4.12. nejprve nastoupila 2 družstva 1. stupně. Všichni naši hráči byli turnajovými nováčky, a tak šli hlavně sbírat zkušenosti.

V konkurenci 20 školních týmů se lépe vedlo našemu „A“ týmů ve složení: Michal Skowranek z 4.C, Štěpán Vavřík ze 4.A, Bára Vavříková z 5.A, David Malý z 3.A a David Horský z 2.B, který nakonec vybojoval pěkné 8. místo.

Také hráči „B“ týmu ve složení Kristián Doležílek z 2.B, Ondřej Tesarčík z 3.A, Alexandr Mucha z 3.A, Jan Tkáč z 1.B a Matyáš Rajnok z 1.B projevili velkou snahu a posbírali spoustu nových zkušeností.

Ve středu 5.12. se do turnaje zapojilo také družstvo 2. stupně ve složení: Dalibor Mikesch z 9.A, Marek Fizer ze 4.A, Lucie Fizerová ze 7.A a Patrik Šebena z 9.A, které bojovalo o jedno ze dvou postupových míst do Krajského přeboru. Toto družstvo bylo složeno z již velmi zkušených hráčů. Naši hráči nezklamali a ve velké konkurenci obsadili výborné 2. místo a vybojovali si tak postup do Krajského přeboru školních týmů, kde se utkají o 2 postupová místa na Mistrovství ČR školních týmů v šachu.

Všem zúčastněným hráčům děkujeme za reprezentaci školy, družstvu 2. stupně gratulujeme a přejeme chladnou hlavu při bojích v Krajském přeboru o postup na Mistrovství ČR.